"Szukałem Was"

2011-03-19 15:41

W sobotę (19 marca 2011 roku) 50 osób z Parafii pojechało wraz z Księdzem Proboszcze do Kinepolis w Poznaniu na film dokumentalny o Janie Pawle II - "Szukałem Was".
Obejrzeliśmy wspaniały obraz pełen wspomnień i komentarzy o Naszym Papieżu oraz filmów i zdjęć z pielgrzymek po całym świecie. Przewodnikiem po miejscach i wydarzeniach z okresu pontyfikatu był dziennikarz Krzysztof Ziemiec, który przybliżył nam i przypomniał najważniejsze przesłania papieskie. Ojciec Święty uważał na przykład, że wszelkie zjawiska kulturowe w Kościele regionu, który odwiedzał,  są piękne, świadczą o tożsamości kulturowej danego narodu i nie należy ich zakazywać, ponieważ Kościół ma przynosić ludziom Boga, a nie obcą kulturę. Przypomniał, że duchowość jest wyższą potrzebą człowieka i na tej podstawie potrafił zjednoczyć całą ludzkość doprowadzając do spotkania przywódców nie tylko chrześcijańskich, ale wszystkich religii świata. Prosił młodzież, by wyrzekła się bożka pieniądza, bożka władzy i bożka seksu, bo to oddala ich od jedynych słusznych wartości, zaciemnia rozumienie prawdy o szczęściu i wolności. Obraz nie jeden raz przyprawił nas widzów o łzy, których nikt na sali się nie wstydził.

W wyjeździe wzięły udział również dzieci i młodzież, które mogły poszerzyć w ten sposób swoją wiedzę o tej wielkiej osobistości, którą my dorośli wciąż znamy i kochamy. Mam jednak wrażenia, że dla najmłodszych film ten był zbyt trudny, bo pozbawiony ciągłości chronologicznej i odwołujący się migawkowo do wydarzeń, o których najmłodsi nie wiedzą, nie rozumieją, nie pamiętają... Wszystkich dorosłych zapraszam jednak do obejrzenia tego wzruszającego wspomnienia o Janie Pawle II.

ml.

Więcej o filmie.