O nas w mediach

Mieszków 27 lat czekał na kapłana

2013-05-31 11:11
Uroczyste wprowadzeniem z plebanii do kościoła parafialnego św. Wawrzyńca w Mieszkowie rozpoczęło mszę św. prymicyjną księdza Macieja Sneli. O wyjątkowości wydarzenia świadczyły tłumy zgromadzone w świątyni, wycie syren i bicie dzwonów. Udzielając błogosławieństwa neoprezbiterowi proboszcz...

Urodziny gen. Taczaka

2011-04-20 10:12
Wybrano prezydium oraz jest już ogólny plan działania na najbliższe lata. Wszystko w jednym celu, aby w barokowym dworku właścicieli Mieszkowa mieściło się regionalne Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Miesiąc temu w dworku z drugiej połowy XVIII wieku odbyło się robocze spotkanie osób...

Koncert charytatywny w Mieszkowie

2011-04-01 00:44
Koncert charytatywny pod hasłem "Nie bądź obojętny, pomóż i Ty" odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia w Mieszkowie. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację Eweliny Szymańskiej z Jarocina. Wszystkich, którzy chcą pomóc zapraszamy do Wiejskiego Ośrodka Kultury w Mieszkowie. Na scenie...

Darcie pierza w Mieszkowie

2011-03-28 00:33
Jaki jest najlepszy sposób spędzania długich zimowych wieczorów? Dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Mieszkowie było to darcie pierza! W spotkaniach oprócz pań z KGW uczestniczyły także zainteresowane mieszkanki Mieszkowa oraz sąsiednich wiosek. Józef Baumann, sołtys Mieszkowa udostępnił w...

Tenisowe zmagania w Mieszkowie i Wilkowyi

2011-03-25 00:36
Gminny Turniej Tenisa Stołowego - Szachy i Warcaby im. Józefa Paluszkiewicza odbył się 20 marca w Mieszkowie. Swoich sił w rywalizacji mogli spróbować wszyscy chętni, bowiem zgodnie z wieloletnią tradycją w rozgrywkach nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. - Cieszę się, że z roku na rok...

Powstańcze muzeum w Mieszkowie

2011-03-16 11:18
W barokowym dworku w Mieszkowie ma powstać regionalne muzeum Powstania Wielkopolskiego. 2 marca, w 51. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy powstania, miejscowe stowarzyszenia powołały Społeczny Komitet Odnowy Dworku i Organizacji Muzeum. Inicjatywę popierają przedstawiciele...

Mieszków: Powstanie muzeum Powstania Wielkopolskiego

2011-03-08 11:02
bk W Mieszkowie ma powstać regionalne muzeum Powstania Wielkopolskiego. Na początku marca miejscowe stowarzyszenia powołały Społeczny Komitet Odnowy Dworku i Organizacji Muzeum. Warto podkreślić, że inicjatywę popierają lokalne władze.   Muzeum, które powstanie w Mieszkowie ma...

W hołdzie generałowi

2011-03-03 00:24
W 51. rocznicę śmierci Stanisława Taczaka władze gminy Jarocin i powiatu jarocińskiego oddały hołd pierwszemu głównodowodzącemu Powstaniem Wielkopolskim. 2 marca złożono kwiaty na grobie generała w Poznaniu oraz pod pomnikiem w Mieszkowie. Podczas uroczystości przy pomniku w Mieszkowie...

Mieszkowskie ulice za unijne pieniądze

2010-10-12 11:24
Wraz z końcem września włodarze Powiatu Jarocińskiego podpisali umowę, na podstawie której Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje przebudowę ulic Osieckiej i Dworcowej w Mieszkowie. Projekt pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 4184 P i 3742 P w miejscowości Mieszków” opiewa na kwotę...

Mieszków: W hołdzie generałowi Taczakowi

2010-01-15 15:15
  16 stycznia 2009 roku, w Mieszkowie koło Jarocina odsłonięto jedyny w Polsce pomnik pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego, generała Stanisława Taczaka. W piątek, 15 stycznia 2010 roku władze samorządowe gminy i powiatu, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, bractwa kurkowego,...