Piłka nożna

Trenerem naszych piłkarzy jest Pan Wojciech Koterba. Te wszystkie puchary, to jego zasługa.

Po przyjściu ks. Kiszki do naszej parafii zaproponowaliśmy mu, by założyć drużynę piłkarską. Powiedział żebyśmy zaczeli trenować, lecz nie mieliśmy tyle ambicji żeby sami się rozganizować. Zimą na boisku spotkaliśmy z kolegami pana Wojtka, który biegał (poprawiał kondycje). Zaczął ze mną rozmowę o tym, że możnaby było stworzyć drużynę. Po upływie pięciu miesięcy ksiądz proboszcz nie miał kandydata na stanowisko trenera, więc zaproponowałem mu aby naszym trenerem został pan Wojtek Koterba, który jest wojskowym i potrafiłby trzymać nad nami kontrolę. Gdy zapytałem pana wojtka czy zostałby naszych trenerem powiedzał: "Tak, tylko jest jedna zasada: zero alkoholu, zero papierosow, zero narkotykow".  15 maja rozpoczeliśmy treningi na boisku. Nastepnie wyszliśmy z inicjatywą aby zakupić stroje. Ksiądz proboszcz oglosił, że będziemy robić zbiórkę. Zkupiliśmy stroje dla seniorów i młodszych, czyli dwa komplety strojów. Po paru miesiącach treningów efekty były doskonałe. Zajęcie drugiego miejsca na turnieju w Poznaniu, zajecie pierwszego miejsca na turnieju w Szamotułach i wiele innych turniejów, których sam już nie pamiętam. Ostatnio wygrana z drużyną z Chociczy 13:2.

Hubert Witkowicz

I mamy więcej niż jedną drużynę...

Piłkarska reprezentacja parafii św. Wawrzyńca w Mieszkowie w pierwszej połowie 2011 roku brała udział w różnych turniejach i rozgrywkach piłki nożnej w różnych przedziałach wiekowych.

Ministranci starsi grali z różnym szczęściem w rozgrywkach ligi halowej w Jarocinie w ten sposób nabierając piłkarskiego obycia.

Dziewczęta z naszej parafii trenowały na hali sportowej w Nowym Mieście. Było to dla nich nowe doświadczenie, a przede wszystkim zabawa i zagospodarowanie czasu wolnego.

Młodsi ministranci także grali w turniejach z dużymi sukcesami, np. w Witaszycach zajęli II miejsce w rozgrywkach piłki nożnej zdobywając puchar oraz srebrne medale. Ponadto Patryk Janicki z naszej drużyny został obwołany najlepszym bramkarzem turnieju.

Starsi ministranci wzięli udział w rozgrywkach turnieju archidiecezjalnego w Szamotułach. Zajęli tam I miejsce zdobywając puchar oraz złote medale. Mecz towarzyski z drużyną byłych ministrantów z Poznania-Junikowo, który w czerwcu tego roku rozegraliśmy na naszym boisku przy szkole podstawowej, zakończył się naszym zwycięstwem 4:2.

Mecz z 19 czerwca 2011